Вчені навчили штучний інтелект розпізнавати запахи
Американські вчені створили систему штучного інтелекту, яка прекрасно розпізнає запахи. Як повідомляє "Популярная механика", розробка може використовуватися для перевірки якості повітря або діагностики захворювань.
Наголошується, що новий ШІ розпізнає запахи набагато краще, ніж інші штучні нейромережі. Він може також вивчати аромати на підставі раніше розпізнаних і запам'ятованих. Крім того, алгоритм здатний розрізняти більш слабкі запахи серед більш яскравих і навчатися в процесі роботи.
Новий ШІ — це штучна нейронна мережа, що складається з безлічі обчислювальних елементів, які імітують нервові клітини і служать для обробки інформації. ШІ "нюхає", зчитуючи показання електричного напруги з хімічних датчиків у спеціальній аеродинамічній трубі. Коли він виявляє новий запах, настає певна електрична активність в його "нервових клітинах", яку система запам'ятовує і може розпізнавати в майбутньому, навіть серед інших невідомих запахів.
Розробники порівняли свій ШІ з традиційною нейронною мережею в тесті "Знайди один запах серед 10". Новій розробці знадобилося "понюхати" аромат всього по одному разу, тоді як традиційний ШІ зробив сотні тренувальних проб, щоб розпізнати кожен запах. Під час тесту кожен ШІ обнюхував зразки, які пахли знайоме тільки на 20-80%, що імітує реальні умови, коли цільові запахи змішувалися з іншими ароматами. Нейроморфний ШІ визначав шуканий запах у 92% випадків. Результат стандартного ШІ склав 52%.