Три військові супутники Франції вивела на орбіту ракета Vega
Аерокосмічна компанія Arianespace за допомогою ракети-носія Vega вивела на навколоземну орбіту три супутники, які будуть використовуватися для потреб французьких військових.
Пуск ракети-носія (РН) Vega відбувся, 16 листопада 2021 року, у Південній Америці об 11:27 за київським часом, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, повідомляє сайт Space.
Це був вже третій пуск ракети легкого класу Vega у цьому році та дванадцятий для компанії Arianespace.
Ракета Vega вивела на орбіту три космічні апарати CERES мета роботи яких полягає у збиранні розвідувальних сигналів із областей недоступних для наземних систем.
Згідно з наявними даними, апарати CERES використовуючи високопродуктивні датчики будуть застосовані для визначення розташування засобів зв’язку та радіолокаційних установок потенційного противника.
Супутники обертатимуться по сонячно-синхронній орбіті, пролітаючи над тим самим місцем приблизно в один і той же час.
У складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня європейської ракети-носія Vega використовують український блок маршового двигуна (БМД) РД-843, що розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».
Відмінною особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.
Усього з 2012 року Vega стартувала 20 разів. За цей час було виведено на орбіту 111 космічних апаратів.
Наступний запуск Arianespace заплановано на 18 грудня. Компанія відправить у космос телескоп Джемс Вебб (James Webb Space Telescope) для Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США. Для цієї місії використовуватимуть ракету-носій Ariane-5.
Нагадуємо, що після заяв по прискоренню завершення використання, Сполучені Штати відмовились від закупівлі ракетних двигунів РД-180 у Росії. Виконавчий директор американської компанії-оператора United Launch Alliance Тоні Бруно розказав про завершення виробництва ракетоносіїв Atlas V куди вони встановлюються.