Сьогодні президенту України Володимиру Зеленському - 43 роки
Шостий президент України народився 25 січня 1978 року у Кривому Розі, найбільшому з міст України, що не є обласними центрами, з населенням 619,3 тис жителів і другим за площею містом після столиці. Як повідомляє українська Вікіпедія, народився гарант "у єврейській сім'ї".
Популярний шоумен, актор, комік, режисер, продюсер і сценарист, Володимир Зеленський до свого президентства у 2019 році був справжнім улюбленцем публіки. На концертах його "Студії 95 квартал" завжди були аншлаги, а кожен його вихід на сцену супроводжувався оплесками.
Кар'єрний шлях майбутній президент розпочав з участі у Клубі Веселих і Кмітливих у командах «Запоріжжя — Кривий Ріг — Транзит», «Збірна Кривого Рогу» та «95-й квартал», в останній з яких він був і капітаном, і актором і автором більшості номерів.
За свою плідну творчу кар'єру Володимир Зеленський взяв участь у виробництві понад двох десятків кінофільмів і телесеріалів, зокрема «Кохання у великому місті», «8 перших побачень», «Я, ти, він, вона», «Свати», «Я буду поруч», «Кохання у великому місті 3», «Хортон», «Пригоди Паддінгтона» і тд.
Безпосередньо перед своїм президентством, Зеленський зіграв президента України у двох сезонах телесеріалу «Слуга народу». Яскпава роль Василя Голобородька, звичайного шкільного вчителя історії, якого обирають президентом країни, фактично стала політичною рекламою, що зіграла ключову роль у перемозі "коміка" над досвіченим політиком Порошенком.
Під час передвиборчої кампанії Зеленський позиціював себе як альтернативу старій політичній системі та старим досвіченим політикам. Багато у чому висока підтримка його кандидатури зумовлювалася розчаруванням українців у своїй корумпованій політичній еліті, яка була при владі майже 30 років.
При тому всьому, за результатами аналізу податкової декларації Зеленського за 2018 рік станом на 1 січня 2019 року він володів активами на суму приблизно в 16 200 000 доларів США, що свідчило про його платоспроможність.
За результатами голосування 31 березня 2019 року Володимир Зеленський у першому турі посів перше місце, набравши 30,24 % голосів проти 15,95 % за Петра Порошенка. У другому турі, що пройшов 21 квітня, Зеленський переконливо переміг свого опонента з результатом - 73,22 % проти 24,45 %.
20 травня 2019 року відбулася інавгурація Володимира Зеленського
Одним з перших своїх указів Зеленський зняв недоторканість з народних депутатів України. 10—11 жовтня 2019 року провів найтривалішу у світовій історії пресконференцію, що тривала понад 14 годин.
З визначних і знакових рішень Зеленського і його команди було скасування мораторію на продаж землі і легалізація грального бізнесу в Україні. Попри сумніви значної частини критиків Зеленського, президент не скасував прийнятий попереднім скликанням парламенту так званого Закону про Мову і не узаконив вибори в ОРДЛО.
Критики закидають Зеленському поширення принизливих стереотипів та жартів, неприйнятних з позиції українського громадянина та патріота, зокрема щодо Голодомору і Томосу. Також Володимир Зеленський не взяв участі в офіційних заходах, присвячених 78-м роковинам Бабиного Яру. Він став першим президентом України, який не був особисто присутнім на вшануванні пам'яті жертв Голокосту.
Зеленський одружений лише один раз. З майбутньою дружиною вони навчалися в паралельних класах криворізької гімназії № 95, але знайомі тоді не були. Здибадися пізніше, коли Олена Кияшко вчилася на будівельному факультеті Криворізького університету, а Володимир Зеленський - у Криворізькому економічному інституті. Молоді зустрічалися 8 років і 6 вересня 2003 року одружилися. 13 січня 2020 президент включив дружину до складу ради Мистецького арсеналу, який є в підпорядкуванні Державного управління справами.
Наразі у Зеленських двоє дітей: Олександра та Кирило. Вони вчаться у Києві у Новопечерській школі.