Нова афера з банківськими картами: продавець супермаркету обікрав десятки людей
У Хмельницькому судитимуть 23-річного місцевого жителя, історію афери якого місцеві поліцейські запам'ятають надовго. Молодик розробив "схему", за допомогою якої обкрадав клієнтів супермаркетів, які розплачувалися банківськими картами за продукти і "світили" свої номери. Але, щоб збагатитися за рахунок інших, шахрай не просто "працював на довірі", але поєднав свій талант з новытными технологіями.
На кожному банкоматі в будь-якому місті світу на різних мовах можна інші попередження приблизно такого змісту: "Уважно придивіться до зовнішнього вигляду банкомату і панелі, вони повинні виглядати ось так (малюнок додається). Якщо вони виглядають інакше – значить, можливо, хтось намагається порушити закон. Просимо повідомити в поліцію". Хтось читає це, хтось же довірливо пропускає. Але банкомат – це одне, а ось сканер-термінал безготівкового розрахунку в супермаркеті – зовсім інше. Кому з покупців прийде в голову думка, що хтось із касирів просто намагалась викрасти гроші з вашої картки? Саме на це і розраховував тепер уже підозрюваний з Хмельницька.
Як розповіла речниця поліції Хмельницької області Інна Глега, молодик, який вирішив обікрасти довірливих покупців з "повними" банківськими картами, ретельно готувався.
"Згідно з матеріалами розслідування, цей молодик купив необхідне обладнання для зчитування інформації з банківських карт, потім влаштувався на роботу в супермаркет", – каже Інна Глега.
Далі – справа техніки. За даними поліції, підозрюваний за допомогою пристрою, що зчитує, який він, до речі, придбав, в інтернет-магазині, копіював дані банківських карт. Для цього він відволікав увагу покупців, копіював і зберігав інформацію. Далі він записував її на окремі пластикові карти, створюючи таким чином дублікат існуючої. Але для зняття чужих грошей цього було недостатньо – потрібно було ввести ще PIN-код.
"Його він підглядав, коли покупець розраховуються карткою за продукти. Після того, як вся необхідна інформація була у нього, він знімав гроші в банкоматах , – уточнили поліцейські.
Зловмисник займався своїм "промислом" близько місяця. За словами правоохоронців, не дивно, що він вміло обводив навколо пальця довірливих покупців. Підозрюваний – досить симпатичний юнак, артистичний, такий, що викликає довіру. І навіть під час затримання підозрюваний показав всі свої задатки артиста. І саме затримання шахрая було нестандартним.
"Він виявився дуже артистичною людиною. "Розплився" в подяках поліції, говорив багато приємного і навіть дякував за те, що його зупинили ... Так і сказав, що сам не міг зупинити себе, а ось завдяки правоохоронцям тепер все закінчилося", – уточнила Інна Глега.
За даними поліції, за місяць своєї діяльності хлопець вкрав з карток покупців загалом близько 30 тис. гривень. Сума не така вже й велика, як для шахрая з такою винахідливістю.
"Але не виключено, що сума збитку буде більшою, можливо, ще не все звернулися в поліцію", – припускають поліцейські.
Справу шахрая вже передали до суду. Якщо суд визнає за необхідне, то підозрюваному призначать судово-психіатричну експертизу. Якщо ж його провину доведуть у суді, то "артисту" загрожує до 5 років в'язниці. Але ось повернути гроші постраждалим навряд чи вдасться. Можливо, буде конфіскація майна після рішення всіх судових існтанцій, якщо хтось із потерпілих наполягатиме на відшкодуванні шкоди.