ЄБРР запропонував Ощадбанку вкрай невигідні умови приватизаційної угоди – ЗМІ
Бюро економічної безпеки (БЕБ) вимагає від Ощадбанку переглянути умови угоди, запропоновані ЄБРР. У Бюро впевнені, що пропозиція банку в його нинішньому вигляді може завдати шкоди економічним інтересам України.
Про це пише видання Тhe Рage з посиланням на відповідний лист Бюро, направлений прем’єр-міністрові Денису Шмигалю, міністру фінансів Сергію Марченку та голові наглядової ради Ощадбанку Байбе Апін.
У статті нагадується, що у жовтні Європейський банк реконструкції та розвитку та Ощадбанк підписали мандатний лист, згідно з яким ЄБРР надасть держбанку довгостроковий кредит із можливістю конвертувати його в акції. Це перший конкретний крок до часткової приватизації Ощадбанку. Наприкінці минулого року ЄБРР надіслав Ощадбанку умови угоди.
Проте джерело в Кабміні уточнило, посилаючись на згаданий лист, умови угоди не задовольнили БЕБ із низки неринкових причин.
Офіційно у БЕБ та в Кабміні звернення до прем’єра не коментують. Оцінки Мінфіну та Ощадбанку надзвичайно стримані та не конкретні.
«Коментувати будь-які пропозиції ЄБРР щодо умов залучення субординованого боргу Ощадбанк не має права, оскільки ця інформація належить до банківської таємниці. У цьому також немає сенсу, оскільки ми перебуваємо лише на початку переговорного процесу і жодних рішень ще не ухвалено», — заявили у прес-службі Ощадбанку.
У фінустанові зазначають, що у приватизаційній частині ключову роль відіграють власники банку в особі Кабміну та Мінфіну: вони є органами, які приймають рішення щодо цього питання.
У прес-службі Мінфіну щодо суті пропозиції ЄБРР виданню повідомили лише те, що остаточні терміни та умови фінансування будуть визначені «після комплексної оцінки та обговорень».
У свою чергу, у прес-службі ЄБРР пообіцяли прокоментувати свою пропозицію пізніше.
Довідка. 12 жовтня Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку АТ «Державний ощадний банк України» на 2021 – 2024 роки. Проект Стратегії розроблено правлінням та затверджено наглядовою радою фінустанови.
У липні 2021 року стало відомо, що Міністерство фінансів через Ощадбанк хоче взяти у ЄБРР кредит у 100 млн євро.
У вересні ЄБРР назвав три умови, за яких вони будуть готові надати державному Ощадбанку довгострокове фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції банку.