Мир
Сили НАТО майже 300 разів перехоплювали літаки РФ в повітряному просторі Європи

Сили НАТО майже 300 разів перехоплювали літаки РФ в повітряному просторі Європи

Активність російських військових літаків в Чорному морі та інших частинах Європи значно зросла з 2014 року й лише минулому році Північно-Атлантичний альянс перехоплював російські повітряні військові судна в європейському повітряному просторі майже 300 разів.

«У 2019-му році союзні літаки підіймалися в небо 290 разів, щоб супроводжувати або перекривати російські військові літаки по всій Європі», – зазначив представник НАТО.

Лише тижня п’ять літаків НАТО від трьох членів Чорноморського альянсу – Болгарії, Румунії і Туреччини – вирушили на перехоплення двох російських стратегічних бомбардувальників Ту-22 і двох літаків-винищувачів Су-27, які наблизилися до спільного повітряного простору трьох країн у західній частині Чорного моря.

Військові Болгарії заявили, що російські літаки повернулися в російський повітряний простір без інцидентів.

«Вони роблять це регулярно. Перевіряють наші можливості і хочуть бачити, як ми будемо реагувати, як швидко будемо відправляти літаки і чи будуть наші радари їх бачити», – прокоментував ситуацію міністр оборони Болгарії Красимир Каракачанов.

Сплеск російської військової активності в Чорному морі почався з 2014 року, коли Росія анексувала український півострів Крим. Відтоді Москва збільшила збройні сили в регіоні, що спонукало чорноморських членів НАТО посилити свої спостережні зусилля.

Источник: fakty.kiev.ua
Новости по теме:

НАТО Россия авиация
Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть